Inimesed

Maarja Nõmmik

Maarja Nõmmik on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskuse õppejõud ja õppekorralduse spetsialist. Nõmmik on lõpetanud magistriõppe maalikunsti erialal Tartu Ülikoolis (2016) ning täiendanud end õpingute ajal Poolas Strzeminski Kunstiakadeemias. Kunstide keskuses on ta õpetanud alates 2018. aastast. Lisaks tegutseb Nõmmik maalikunstniku ja illustraatorina ning on Eesti Maalikunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige.

„Arvan, et loomingulises peas võiks olla natuke taltsutamatut last, kes ei pelga midagi välja öelda ja natuke kaine mõistusega vanemat, kes teab, mida on vaja öelda. Kunstnikuna tuleb sageli iseendaga pikki arutelusid pidada. Kui need igavaks ei kipu, siis on vist üpris hästi läinud."

Foto Urmas Nõmmik

People

Maarja Nõmmik

Maarja Nõmmik is a lecturer and academic affairs specialist at the Centre for Arts of the University of Tartu Viljandi Academy of Culture. Nõmmik graduated with a master's degree in painting from the University of Tartu (2016) and has studied as an exchange student at Strzemiński Academy of Art in Poland. She has been teaching at the Centre for Arts since 2018. In addition, Nõmmik works as a painter and illustrator and is a member of the Estonian Painters Association and the Tartu Artists Union.

„I think that in a creative person's mind there should be a bit of an untamed child who wouldn't be afraid to say things out loud, and a bit of a sober parent who would know what needs to be said. As an artist, you often have to have long discussions with yourself. If they don't get boring, you must be doing pretty well."

Photo by Urmas Nõmmik