Lavastused

Pipi peab jõule

Lavastaja Mari Anton ütleb: „Pipi Pikksukk on teada oma punaste patside, tugevuse ja tagurpidi naljalugude poolest. Tema lustakad seiklused merel ja Segasummasuvilas on naerutanud nii suuri kui ka väikesi lapsi. Talve ja jõulude saabudes on aga Pipit ootamas uued väljakutsed. Oma lustaka huumori saatel saab Pipi üle igast mäest, aga mõnikord on ka kõige tugevamal väikesel tüdrukul vaja kedagi, kes hooliks. Pühad üksinda Segasummasuvilas võib kohutada ka kõige vingemat merede hirmu, aga õnneks ei ole kadunud maailmast sõbrad ja väike jõuluime."

Autor Astrid Lindgren

Lavastaja Mari Anton (TÜ VKA 12. lend)

Helilooja Georg Riedel

Muusikaline juht Kaarel Kuusk

Kunstnik Mailiis Laur

Visuaalkunstnik Kärt Petser (Ugala)

Lauluõpetaja Kärt Anton

Koreograaf Jaanika Tammaru (Must Kast)

Valgus Roomet Villau

Tõlkija Maarja Aaloe

Dramatiseerijad Kålle Gunnarsson ja Katarina Isaksson

Laval teatrikunsti 12. lennu üliõpilased Karolin Jürise, Grete Konksi, Kristjan Poom, Maarja Tammemägi, Stefan Hein, Mathias-Einari Leedo, Henessi Schmidt, Hans Kristian Õis ja Silva Pijon.

Fotod Alan Proosa

Esietendus 8. detsembril 2018 Rakvere teatris

Performances

Pippi celebrates Christmas

Director Mari Anton says:

"Pippi Longstocking is known for her red braids, strength and upside-down funny stories. Her fun adventures at sea and in the Villa Villekulla have made both children and grownups laugh. But when winter and Christmas arrive, new challenges await Pippi. With her jolly humour, Pippi can climb every mountain, but sometimes even the strongest little girl needs to feel cared about. Holidays alone at the Villa Villekulla can scare even the toughest one, but fortunately friends and a little Christmas miracle can save the day."

Author Astrid Lindgren

Director Mari Anton (UT Viljandi Culture Academy, the class of 2019)

Composer Georg Riedel

Musical Director Kaarel Kuusk

Scenographer Mailiis Laur

Visual Designer Kärt Petser (Ugala)

Song Teacher Kärt Anton

Choreographer Jaanika Tammaru (Must Kast)

Light by Roomet Villau

Translator Maarja Aaloe

Dramatists Kålle Gunnarsson and Katarina Isaksson

On stage the class of 2019 of theatrical studies: Karolin Jürise, Grete Konksi, Kristjan Poom, Maarja Tammemägi, Stefan Hein, Mathias-Einari Leedo, Henessi Schmidt, Hans Kristian Õis ja Silva Pijon.

Photos by Alan Proosa

Premiere on 8 December 2018 at Rakvere Theatre.